ZAPRASZAMY NA STRONĘ K. MACIEJEWSKIEJ.

wtorek, 19 lipca 2011

Napisali w mediach... o rodakach z Ukrainy.Artykuły z Wiadomości Zagłębia (19-25 lipca 2011r.) oraz Niedzieli sosnowieckiej (24 lipca 2011r.).

niedziela, 10 lipca 2011

Napisali w prasie...


Za: Niedziela sosnowiecka 16.01.2011; Polska Dziennik Zachodni 08.07.2011.; za: Niedziela sosnowiecka 15.05.2011; Polska Dziennik Zachodni 6.05.2011.

czwartek, 7 lipca 2011

Wizyta młodzieży z Ukrainy w Będzinie

Na dwa tygodnie do Sosnowca przyjechały dzieci i młodzież z polskich rodzin mieszkających na Ukrainie. 6 lipca odwiedziły Będzin. Zwiedzały zabytki i spotkały się z władzami miasta. W wycieczce po Będzinie towarzyszyli gościom: wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Będzina Katarzyna Maciejewska. Wiceprzewodnicząca jako wieloletni przewodnik po kościele św. Trójcy zapoznała gości z historią tej najstarszej będzińskiej świątyni. Potem wspólnie zwiedzili Zamek i Pałac Mieroszewskich. Dzieci gościły w Domu Parafialnym gdzie zjadły drugie śniadanie. Na koniec wszyscy złożyli wizytę w Urzędzie Miejskim gdzie goście otrzymali drobne upominki, które wręczył Wiceprezydent Józef Pilch. - Zorganizowaliśmy dzieciom wypoczynek wakacyjny podczas którego mają one możliwość poznać lepiej Polskę, jej kulturę i język. Gdyby nie pomoc rodaków z Polski dzieci nie wyjechałyby z domu, więc wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie należą się gorące podziękowania. - mówią organizatorzy wypoczynku dzieci z Ukrainy Ks.Rafał Chajduga i Sławomir Korczyński, Wielki Rycerz Sosnowieckiej Rady Zakonu Rycerzy Kolumba, sponsor pobytu gości z Ukrainy.- Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni gościnnością i serdecznym przyjęciem w Będzinie. - dodają.

Fotoreportaż z wizyty w Będzinie gości z Ukrainy


Foto: Natalia Krzysztofik.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...