ZAPRASZAMY NA STRONĘ K. MACIEJEWSKIEJ.

środa, 29 lutego 2012

piątek, 24 lutego 2012

Fotoreportaż z Projektu Artystycznego ActiveArt 24.02.2012r.

Projekt ActiveArt - Inauguracja działalności Stowarzyszenia AKTYWNY BĘDZIN


Z inicjatywy Stowarzyszenia"Aktywny Będzin" w ramach projektu artystycznego "Active Art" 24 lutego w będzińskim Ośrodku Kultury otwarta została wystawa prac artystów plastyków, malarzy, rzeźbiarzy i twórców decoupage'u. Zainaugurował ją koncert zdolnych muzyków z będzińskich szkół. Goście obejrzeli również film o artystach prezentujący równocześnie ideę przedsięwzięcia. Przedsięwzięcie to było jednocześnie inauguracją działalności Stowarzyszenia "Aktywny Będzin".
W projekcie wzięli udział artyści plastycy: Romuald Korus, Andrzej Kopka, Dorota Korus, Ewa Trefon, rzeźbiarka Marta Pajor oraz siedemnastoletnia Zuzanna Spyrka, tegoroczna laureatka nagrody Grand Prix Międzynarodowego Otwartego Olimpijskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pt. „Sport w Wyobraźni–Londyn 2012. Nie zabrakło też uzdolnionej muzycznie młodzieży, której reprezentantami byli: członkowie Big Bandu z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im.F.Chopina w Będzinie założonego przez p.Jacka Dobrzańskiego oraz uczniowie z I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie.
- Nasze stowarzyszenie powstało we wrześniu 2011 r. Jesteśmy grupą aktywnych ludzi działających od lat w różnych środowiskach. Członkowie "Aktywnego Będzina" znani są z inicjatyw o charakterze kulturalnym, sportowym, jako organizatorzy akcji dobroczynnych oraz wielu innych projektów. Mając bogate doświadczenie postanowiliśmy zacząć wspólnie angażować się w Stowarzyszeniu "Aktywny Będzin" na rzecz społeczności lokalnej. Są wśród nas znane osoby różnych profesji, mające różne pasje m.in.: artyści, dziennikarze, jest też zdobywca Pucharu Polski Kickboxingu, trenerzy sportowi, managerowie kultury, a także doświadczeni samorządowcy. Ten projekt to inauguracja działalności naszego Stowarzyszenia "Aktywny Będzin. To przedsięwzięcie pokazuje, że w Będzinie i powiecie będzińskim są artyści, którzy wciąż tworzą, niektórzy od bardzo wielu lat, inni krócej. Wszyscy są bardzo aktywni twórczo. Mają sukcesy i swoją pasją artystyczną dzielą się z innymi.- mówi Katarzyna Maciejewska, Radna Rady Miejskiej Będzina ze Stowarzyszenia "Aktywny Będzin".

poniedziałek, 13 lutego 2012

poniedziałek, 6 lutego 2012

Uczniowie klasy II d Gimnazjum nr 1 w Będzinie zakończyli program CEO Młody Obywatel

Uczniowie klasy II d Gimnazjum nr 1 w Będzinie zakończyli z rozmachem program CEO Młody Obywatel. Dnia 25 maja o godz. 11.00 sala gimnastyczna zamieniła się na kilka godzin w „pokój babuni”. Realizując projekt: wolontariat – wymiana międzypokoleniowa, gimnazjaliści spisali wspomnienia mieszkańców Będzina, które wydali w książce „Rówieśnicy sprzed lat”. Na uroczystym podsumowaniu projektu uczniowie gościli autorów wspomnień. To oni byli najważniejszymi bohaterami tego dnia. Nie zabrakło rodziców, którzy również zaangażowali się w powstanie książki i przygotowanie finałowej gali. Rangę spotkania podnieśli przedstawiciele władz miasta, których powitała dyrektor gimnazjum Małgorzata Wójcik. W spotkaniu uczestniczyli: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Będzina Katarzyna Maciejewska i Sławomir Seremak, Naczelnik Wydziału Oświaty Roman Goczoł wraz z inspektor Ewą Jaworską oraz Prezes Oddziału ZNP w Będzinie Halina Augustyn. Oficjalną część zakończyło wystąpienie Naczelnika Wydziału Oświaty, który podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację programu, gratulując jednocześnie wyróżnienia jakim jest udział w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych w Warszawie. Nie zabrakło również występu artystycznego nawiązującego do historii powstania Będzina. W klimat minionych dni wprowadziła oprawa plastyczna, na tle której goście obejrzeli występ artystyczny nawiązujący do historii powstania Będzina.

za: http://www.gimnazjum1bedzin.republika.pl/


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...