ZAPRASZAMY NA STRONĘ K. MACIEJEWSKIEJ.

czwartek, 29 maja 2014

Grali i licytowali dla mam i na rzecz powstającego diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu-Klimontowie

Wspaniały koncert, którego gwiazdą był wybitny polski akordeonista, zwycięzca II edycji programu "Mam Talent" - Marcin Wyrostek z zespołem zgromadził 500 osób na widowni. Również cel koncertu zorganizowanego przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej (wsparcie budowy Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka, który powstaje w Klimontowie) przyciągnął wielu obecnych. Koncert prowadził ks. Paweł Sobierajski. To kolejny koncert zorganizowany przez diecezjalną Caritas, jednak pierwszy odbywający się z takim rozmachem. Wszystkich chętnych zaproszono do Sali Koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu. Goście wykupili bilety-cegiełki i wzięli udział w licytacji ofiarowanych przedmiotów.- Mnie też udało się wylicytować wspaniałą książkę, której "bohaterem" jest mój kolega "po fachu" Krzysztof Ziemiec. Książka nosi tytuł: "Wszystko jest po coś". Krzysztof opowiada w niej z typową dla siebie szczerością, wrażliwością i refleksją o tym jak pożar i długa, trudna hospitalizacja zmieniły jego życie...- mówi Katarzyna Maciejewska. - Uważam, że każdy powinien ją przeczytać. Pozwala ona inaczej spojrzeć na doświadczenia, które nie zawsze potrafimy zaakceptować i zrozumieć ich sens. A jak pokazuje życie "wszystko jest po coś". 

Więcej na: http://www.sosnowiec.caritas.pl/index.php/26-uncategorised/338-grali-i-licytowali-dla-mam#addcomment

piątek, 16 maja 2014

Do 22 maja trwa w Będzinie zbiórka pod hasłem: "Zabawka i kaszka dla bobaska"

ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ WZOREM UBIEGŁEGO ROKU W TO DOBROCZYNNE DZIEŁO: 
Od 22 kwietnia do 22 maja w będzińskich kościołach: św. Trójcy, św. Jana Chrzciciela, Najświętszego Serca Pana Jezusa na Warpiu, św. Jadwigi Śl. na osiedlu zamkowym trwa zbiórka pod hasłem: "Zabawka i kaszka dla bobaska”. Jej celem jest wsparcie rodzin z małymi dziećmi znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zbiórka poprzedzi tegoroczne Dni Życia i Rodziny w Będzinie, których kulminacyjnym wydarzeniem będzie kolejny już IV Marsz dla Życia i Rodziny. Przejdzie on ulicami Będzina w sobotę 24 maja (początek g.15.00 przy kościele św. Trójcy). 
Inicjatorami zbiórki są organizatorzy marszów dla życia i rodziny w Będzinie, Akcja Katolicka, Caritas Diecezji sosnowieckiej i Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Do koszy wystawionych w kościołach można przynosić: pampersy, produkty żywnościowe takie jak np. mleko dla niemowlaków, kaszki, kosmetyki dziecięce, zabawki, a także nosidełka, chodziki, foteliki samochodowe. W ubiegłym roku podczas zbiórki "Pielucha dla malucha" dzięki ofiarności będzińskich Parafian udało się zebrać ponad 4500 pampersów, które trafiły do najbiedniejszych.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...