ZAPRASZAMY NA STRONĘ K. MACIEJEWSKIEJ.

wtorek, 7 września 2010

Po raz 10 uczniowie z niezamożnych będzińskich rodzin z centrum Będzinia i Warpia otrzymali przybory szkolne

Oprócz przyborów pozyskanych ze zbiórki w kościele św.Trójcy od życzliwych parafian członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. dr A.Bilika, któremu szefuje Katarzyna Maciejewska, zdobywają środki finansowe od sponsorów na zakup przyborów. W tym roku w znaczący sposób tę akcję wsparli: będzińska firma Interpromex i SKOK Jowisz z Czeladzi oraz poseł na Sejm RP Waldemar Andzel i radni powiatowi z klubu PiS: Radosław Nawara, Włodzimierz Trzcionka, Arkadiusz Grabowski. W gronie fundatorów przyborów są również Parafianie, którzy zawsze wspierają dobroczynne przedsięwzięcia. Sami członkowie Akcji oprócz tego że są inicjatorami "Nauki dla każdego" są również w gronie fundatorów przyborów.
W 2001 r. 53 uczniów z 27 rodzin otrzymało paczki z przyborami szkolnymi, w 2002 r. 65 uczniów z 35 rodzin, w 2003 r. 33 z 14 rodzin, w 2004 r. 65 uczniów z 38 rodzin, w 2005 r. 81 z 40 rodzin, w 2006 r. 89 uczniów z 43 rodzin, w 2007 r. 100 z 51 rodzin, w 2008 r. 72 uczniów z 35 rodzin, a w 2009 r. 45 z 21 rodzin, w 2010 r. 71 uczniów.

Za wieloletnie wspieranie tego i innych przedsięwzięć dobroczynnych prezes K.Maciejewska przyznała tytuły „Przyjaciela Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im.doktora Adama Bilika” i wręczyła statuetki "Przyjaciela": Urszuli Niedorozow, Gabrieli Szczypińskiej z firmy „DEMO”, Marii i Helenie Wspaniałym, Mirosławie Ciszek, Halinie Góra, Posłowi na Sejm RP Waldemarowi Andzel (PiS), Władysławowi Osmali, księdzu Grzegorzowi Maciejewskiemu.

Dyplomy podziękowania otrzymali także sponsorzy tegorocznej edycji „Nauki dla każdego” czyli „Przyjaciele POAK” oraz Janina Płaszewska z Brukseli, Teresa i Władysław Osmala, Jan Kubik (prezes Zarządu SKOK Jowisz z Czeladzi), prezes Zarządu PTHU Interpromex Sp. z o.o. w Będzinie Emil Bystrowski, a jednoczesnie wiceprezes Komitetu Rozwoju Zagłębia, radni powiatowi z klubu PiS: Radosław Nawara, Włodzimierz Trzcionka, Arkadiusz Grabowski, Urszula i Ewa Trefon begin_of_the_skype_highlighting     end_of_the_skype_highlighting, Maria Bubel, Sylwia Szot.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...