ZAPRASZAMY NA STRONĘ K. MACIEJEWSKIEJ.

czwartek, 24 czerwca 2010

Podziękowanie za dzielenie się sercem

Z okazji końca roku szkolnego Teodozja Kumor-Ormianin, koordynator wolontariatu hospicyjnego 23 czerwca podziękowała wolontariuszom za udział w akcjach na rzecz Hospicjum Fundacji "Pro Salute".
Magdalena Gnacik, Milena Nowak i Sebastian Czapla są wolontariuszami trzy lata. Od początku utworzenia w Będzinie wolontariatu angażują się w różnego typu akcje. Właśnie skończyli III Liceum Ogólnokształcące im.C.K.Norwida. Dziewczęta mieszkają w Boguchwałowicach, a Sebastian w Będzinie na osiedlu Syberka. Ich koordynatorem jest współpracująca od kilku lat z będzińskim hospicjum nauczycielka biologii - Bożena Bachowska. - Wolontariatem zaraziła nas pani Bożena Bachowska. To dzięki niej dowiedzieliśmy się że i my możemy zostać wolontariuszami. Początkowo było to coś nowego i ciekawiło nas. Później zauważyłyśmy, że angażowanie się w różne charytatywne akcje daje satysfakcję. Cieszy nas to, że możemy komuś pomóc, że jesteśmy potrzebni. - mówią Magda i Milena. - Najmilej wspominamy olimpiadę dla niepełnosprawnych w Łagiszy. Mieliśmy bezpośredni kontakt z niepełnosprawnymi umysłowo i fizycznie. To było coś wyjątkowego...- Miło wspominam koncerty. Mieliśmy zaszczyt wręczać kwiaty znanym artystom, którzy występowali podczas koncertów charytatywnych. - dodaje Sebastian. - Miło spędzaliśmy czas... Jeśli nie zabraknie nam go to będziemy chcieli dzielić naukę na studiach z działalnością wolontariuszy...
W spotkaniu wzięli udział wolontariusze i dyrektor szkoły Beata Polaniecka, która podziękowała wolontariuszom, Bożenie Bachowskiej, Teodozji Kumor Ormianin (koordynatorce będzińskiego wolontariatu hospicyjnego) i Edycie Gawrońskiej, która pomaga pani Teodozji w tej działalności. (na zdjęciu od lewej: Magdalena Gnacik, Milena Nowak, Sebastian Czapla).

Spotkanie z wolontariuszami w III LO.im.K.C.Norwida 23.06.2010


wtorek, 22 czerwca 2010

Znani i lubiani aktorzy w będzińskim Ośrodku Kultury

Bardzo ucieszyłam się z faktu, że mogę osobiście spotkać się z tak wspaniałymi aktorami jak EMILIA KRAKOWSKA i LECH ORDON. Są to jedni z moich ulubionych polskich aktorów. Lech Ordon kojarzy mi się z moim dzieciństwem. Młodzież ma prawo go nie pamiętać. Lubiłam oglądać go w wielu filmach dla dzieci i młodzieży np: Szatan z VII klasy, Pan Samochodzik i Templariusze, Janosik, C.K.Dezerterzy czy Chłopi. Chyba za tę swoją dobrotliwą twarz i łagodny charakter był obstawiany często przez reżyserów w roli księdza. Choć w Będzinie powiedział: "nie byłem taki święty". Nie sądziłam, że będę miała kiedykolwiek szczęście spotkać się z Lechem Ordonem, jednym z moich ulubionych aktorów zapamiętanych z dzieciństwa... Emilia Krakowska, uzdolniona i wciąż młodo wyglądająca aktorka. Znana z wielu wspaniałych ról... Jak to dobrze, że mieszkańcy Będzina mieli okazję spotkać się z TYMI WYJĄTKOWYMI AKTORAMI.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...