ZAPRASZAMY NA STRONĘ K. MACIEJEWSKIEJ.

poniedziałek, 5 września 2011

Rozdali przybory szkolne uczniom z będzińskich szkół

3 września członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. dr Adama Bilika z parafii św. Trójcy rozdali paczki z przyborami szkolnymi w ramach 11 edycji akcji „Nauka dla każdego”.
- Jestem wdzięczna wszystkim darczyńcom i sponsorom za okazaną pomoc. Dzięki ich wsparciu mogliśmy kolejny raz przekazać paczki z przyborami szkolnymi uczniom z będzińskich rodzin. - mówi Katarzyna Maciejewska, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. Dr A.Bilika. - Nasi parafianie i członkowie Akcji Katolickiej, pomimo chęci, nie są w stanie sami sfinansować zakupu tylu przyborów szkolnych ile potrzeba. Potrzebujemy wsparcia z zewnątrz, od ludzi dobrego serca. Członkowie Akcji Katolickiej od 11 lat kontynuują to dobroczynne przedsięwzięcie. Prowadzą zbiórkę przyborów szkolnych w kościele i pozyskują środki finansowe z firm oraz osób prywatnych. - W tym roku wręczyliśmy przybory szkolne 73 uczniom. Zadbaliśmy o to, żeby w paczkach znalazło się dużo zeszytów, długopisy, kredki, bloki, piórniki i wszystkie potrzebne przybory w zależności od wieku ucznia. Dla pierwszoklasistów były także tornistry i plecaki szkolne. - informuje Barbara Gajda, skarbnik POAK.
W gronie tegorocznych sponsorów są:
Poseł i kandydat do Sejmu Waldemar Andzel (PiS); znana solistka dr Bożena Grudzińska – Kubik, kandydatka do Sejmu (PiS); Arkadiusz Grabowski, kandydat do Senatu (PiS) z powiatów: będzińskiego, zawierciańskiego i Dąbrowy Górniczej; Prezes Zarządu SKOK Jowisz Jan Kubik; Firma PTHU Interpromex; Gabriela Szczypińska z firmy DEMO, Elżbieta Pilch, Ks.Grzegorz Maciejewski, Grażyna Domian, Halina Góra, Urszula Niedorozow, Helena Białucha, Mirosława Ciszek, Henryka Olesiak, Janina Towtkiewicz, Maria i Helena Wspaniałe, Urszula i Ewa Trefon, Szymon Grzebinoga, Karolina i Tomasz Medaj oraz członkowie POAK im. dr A.Bilika i Parafianie z Parafii św.Trójcy. Podczas finału „Nauki dla każdego” uzdolnione rodzeństwo Małgorzata i Krzysztof Dolińscy wykonało dwa utwory na flecie i skrzypcach.
foto: Piotr Lorenc

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...