ZAPRASZAMY NA STRONĘ K. MACIEJEWSKIEJ.

sobota, 26 listopada 2011

Wsparli finansowo budowę domu dla matek i ich dzieci

19 listopada w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu odbył się koncert charytatywny cenionej polskiej wokalistki Ewy Urygi. Jej występ odbył się w ramach promocji idei budowy Domu Matki i Dziecka.

Koncert został zorganizowany przez Fundację Dla Rodziny, Caritas Diecezji Sosnowieckiej i Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu, Miejski Klub im. J. Kiepury - Energetyczne Centrum Kultury w Sosnowcu. Osoby, które wsparły finansowo budowę Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka otrzymały dyplomy i cegiełki (na zdjęciu cegiełka, którą otrzymała Katarzyna Maciejewska).

Ewa Uryga urodziła się w Bytomiu. Oprócz nagrania pięciu autorskich płyt brała udział w realizacjach innych muzycznych przedsięwzięć współpracując m.in. z Włodzimierzem Nahornym, Markiem Bałatą, Lorą Szafran, Mieczysławem Szcześniakiem czy Anną Marią Jopek. Zainteresowania dużymi formami wokalno-instrumentalnymi zaowocowały występami w Oratorium Oświęcimskim i Oratorium Beskidzkim czy Oratorium Wielkanocnym. Śpiewała także w „Missa Gospel's" wspólnie z M. Bałatą, O. Szomańską, Spirituals Singers Band i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Wrocławskiej im. W. Lutosławskiego. Ewa Uryga co roku utrzymuje się w czołówce wokalistek pism "Jazz Forum" oraz „Twój Blues".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...