ZAPRASZAMY NA STRONĘ K. MACIEJEWSKIEJ.

piątek, 26 sierpnia 2011

XX Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
W XX Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę szło 1100 pielgrzymów. Tegoroczne hasło brzmiało: W Komunii z Bogiem. Początki tej pielgrzymki sięgają lat 80. XX wieku. Wtedy pierwsza pielgrzymka zagłębiowska - bo tak się wówczas nazywała - wyruszyła z Będzina z osiedla Syberka.
Ja pielgrzymowałam 23 razy - jak zawsze - w I grupie, której patronuje Królowa Polski. Było cudownie!
Foto: Ks.Jarosław Kwiecień

poniedziałek, 22 sierpnia 2011

Członkowie Akcji Katolickiej z parafii św.Trójcy w Będzini po raz 11 wręczą paczki z przyborami szkolnymi uczniom z będzińskich rodzin

W sobotę 3 września o godz. 10.00 w Domu Parafialnym na Górze Zamkowej w ramach 11 edycji dobroczynnego przedsięwzięcia pod hasłem "Nauka dla każdego" członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. doktora Adama Bilika rozdadzą paczki z przyborami szkolnymi swoim podopiecznym: dzieciom i młodzieży z będzińskich rodzin, których rodzice mają poważne problemy finansowe.
- To przedsięwzięcie dobroczynne udaje się zrealizować od 11 lat dzięki ofiarności członków naszej Akcji Katolickiej, parafian oraz ludzi, którzy rozumieją sytuację innych osób i chcą im pomóc. Również w tym roku nie zabrakło ludzi o dobrych sercach. Dzięki nim będziemy mogli z radością przekazać uczniom paczki z przyborami szkolnymi. Już teraz pragnę wyrazić moją wdzięczność za tę pomoc. O takich właśnie gestach myślał Jezus Chrystus gdy mówił: Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili... - mówi Katarzyna Maciejewska, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. dr A.Bilika przy Parafii św.Trójcy.

piątek, 5 sierpnia 2011

Pocztówka z podróży. Muzeum Powstania Warszawskiego i nie tylko...


Muzeum Powstania Warszawskiego to miejsce niezwykłe. Uderzeniem w dzwon "Monter" dokonał jego otwarcia ówczesny Prezydent Warszawy LECH KACZYŃSKI. To przede wszystkim dzięki jego determinacji mamy dzisiaj to Muzeum. W wyborze koncepcji twórcy Muzeum Powstania Warszawskiego wzorowali się m.in. na waszyngtońskim Holocaust Memorial Museum, na najnowocześniejszym w 2000 r. muzeum Europy Terror Haza w Budapeszcie czy londyńskim Imperial War Museum. Multimedialne sale, muzyka z tamtych czasów, dobór materiałów itp. sprawiają, że zwiedzający przenoszą się myślami do roku 1944 r. na ulice Warszawy. Jest to miejsce, którego nie można nie zwiedzić...

68.Tour de Pologne w Będzinie 1-2 sierpnia 2011r.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...