ZAPRASZAMY NA STRONĘ K. MACIEJEWSKIEJ.

środa, 21 września 2011

Park na Warpiu w Będzinie nareszcie zmienia swój wygląd


Park na Warpiu (przy ul.1 Maja i Al.Kołłątaja) jest systematycznie sprzątany. Od kilku tygodni ma już nowe - antydewastacyjne ławki i przybyło na drzewach budek dla ptaków. Niedługo mieszkańcy zauważą jeszcze inne zmiany.

sobota, 17 września 2011

Zaszczytny Medal Mater Verbi za twórcze podejście do pracy dziennikarskiej...Katarzyna Maciejewska, Prezes POAK im.doktora Adama Bilika odebrała 17 września 2011r. zaszczytny Medal Redaktora Naczelnego Tygodnika Katolickiego "Niedziela" - MATER VERBI za twórcze podejście do pracy dziennikarskiej i zaangażowanie w dziele ewangelizacji przez media. Medal przyznany został w rocznicę 30-lecia powrotu "Niedzieli" na rynek prasowy po okresie zakazu wydawania tygodnika przez władze komunistyczne.

wtorek, 13 września 2011

poniedziałek, 5 września 2011

Rozdali przybory szkolne uczniom z będzińskich szkół

3 września członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. dr Adama Bilika z parafii św. Trójcy rozdali paczki z przyborami szkolnymi w ramach 11 edycji akcji „Nauka dla każdego”.
- Jestem wdzięczna wszystkim darczyńcom i sponsorom za okazaną pomoc. Dzięki ich wsparciu mogliśmy kolejny raz przekazać paczki z przyborami szkolnymi uczniom z będzińskich rodzin. - mówi Katarzyna Maciejewska, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. Dr A.Bilika. - Nasi parafianie i członkowie Akcji Katolickiej, pomimo chęci, nie są w stanie sami sfinansować zakupu tylu przyborów szkolnych ile potrzeba. Potrzebujemy wsparcia z zewnątrz, od ludzi dobrego serca. Członkowie Akcji Katolickiej od 11 lat kontynuują to dobroczynne przedsięwzięcie. Prowadzą zbiórkę przyborów szkolnych w kościele i pozyskują środki finansowe z firm oraz osób prywatnych. - W tym roku wręczyliśmy przybory szkolne 73 uczniom. Zadbaliśmy o to, żeby w paczkach znalazło się dużo zeszytów, długopisy, kredki, bloki, piórniki i wszystkie potrzebne przybory w zależności od wieku ucznia. Dla pierwszoklasistów były także tornistry i plecaki szkolne. - informuje Barbara Gajda, skarbnik POAK.
W gronie tegorocznych sponsorów są:
Poseł i kandydat do Sejmu Waldemar Andzel (PiS); znana solistka dr Bożena Grudzińska – Kubik, kandydatka do Sejmu (PiS); Arkadiusz Grabowski, kandydat do Senatu (PiS) z powiatów: będzińskiego, zawierciańskiego i Dąbrowy Górniczej; Prezes Zarządu SKOK Jowisz Jan Kubik; Firma PTHU Interpromex; Gabriela Szczypińska z firmy DEMO, Elżbieta Pilch, Ks.Grzegorz Maciejewski, Grażyna Domian, Halina Góra, Urszula Niedorozow, Helena Białucha, Mirosława Ciszek, Henryka Olesiak, Janina Towtkiewicz, Maria i Helena Wspaniałe, Urszula i Ewa Trefon, Szymon Grzebinoga, Karolina i Tomasz Medaj oraz członkowie POAK im. dr A.Bilika i Parafianie z Parafii św.Trójcy. Podczas finału „Nauki dla każdego” uzdolnione rodzeństwo Małgorzata i Krzysztof Dolińscy wykonało dwa utwory na flecie i skrzypcach.
foto: Piotr Lorenc

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...