ZAPRASZAMY NA STRONĘ K. MACIEJEWSKIEJ.

wtorek, 11 maja 2010

Zbiórka zakończona

W dniach 23, 24 i 25 kwietnia w centrum Będzina, w Wojkowicach i Siewierzu odbyła się zbiórka do puszek na zakup jednorazowego sprzętu medycznego dla pacjentów będzińskiego Hospicjum Onkologicznego Fundacji "Pro Salute". Również przed kościołami można było wesprzeć pacjentów hospicjum. Ofiarodawcy otrzymywali od wolontariuszy symbolicznego żonkile i naklejki - serduszka z napisem "Dla Ciebie żonkil - dla chorego nadzieja".
- Obecnie Hospicjum Fundacji "Pro Salute" ma 145 pacjentów, w tym 11 z Wojkowic. Ze względu na żałobę nie przeprowadziliśmy w Będzinie happeningu, jak co roku, ograniczyliśmy się jedynie do zbiórki ulicznej. Uzyskane z niej środki przeznaczone zostaną na zakup jednorazowego sprzętu medycznego. Natomiast w październiku odbędzie się koncert charytatywny w ramach ogólnopolskiej akcji "Hospicjum to też życie". - informuje Teodozja Kumor-Ormianin, koordynator wolontariatu hospicyjnego Fundacji "Pro Salute" w Będzinie.
W zbiórce wzięli udział wolontariusze, którzy są uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Będzinie: Patrycja Kuchta, Katarzyna Polanek, Adrian Grzywna. Liczną grupę stanowili wolontariusze uczący się w III LO im.K.C.Norwida w Będzinie, m.in.: Magdalena Oleszak, Paulina Koźma, Anna Bymora, Paweł Flak, Łukasz Wróbel, Marta Kazek, Lena Rogalska. Wśród nich była też Sara Zimniak, która uczestniczyła w zbiórce zarówno Będzinie jak i w Siewierzu. Kwota jaką zebrano podczas zbiórki w Będzinie, Wojkowicach i Siewierzu to 5.553, 48 zł.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...