ZAPRASZAMY NA STRONĘ K. MACIEJEWSKIEJ.

piątek, 14 maja 2010

Zebrali od Darczyńców 5.553, 48 zł

Po raz kolejny wolontariusze przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na potrzeby Hospicjum Fundacji "Pro Salute" w Będzinie. Odbyła się ona na ulicach i przed kościołami w Będzinie, Wojkowicach i pierwszy raz w Siewierzu. Uzyskane z niej środki przeznaczone zostaną na zakup jednorazowego sprzętu medycznego dla pacjentów hospicjum.

- Obecnie Hospicjum Fundacji "Pro Salute" ma 145 pacjentów, w tym 11 z Wojkowic. Ze względu na żałobę nie przeprowadziliśmy happeningów, jak co roku, ograniczyliśmy się jedynie do zbiórki ulicznej. Uzyskane z niej środki przeznaczone zostaną na zakup jednorazowego sprzętu medycznego takiego jak: strzykawki, igły, plastry czy wenflony. Natomiast w październiku w ramach obchodów Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej odbędzie się w Będzinie koncert charytatywny pod hasłem "Hospicjum to też życie". Mamy zamiar zorganizować również koncert w Wojkowicach. - informuje Teodozja Kumor-Ormianin, koordynator wolontariatu hospicyjnego Fundacji "Pro Salute".

W zbiórce wzięli udział wolontariusze, którzy są uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Będzinie: Patrycja Kuchta, Katarzyna Polanek, Adrian Grzywna. Liczną grupę stanowili wolontariusze uczący się w III LO im.K.C.Norwida w Będzinie, m.in.: Magdalena Oleszak, Paulina Koźma, Anna Bymora, Paweł Flak, Łukasz Wróbel, Marta Kazek, Lena Rogalska. Wśród nich była też Sara Zimniak, która uczestniczyła w zbiórce zarówno Będzinie jak i w Siewierzu. Po raz drugi zbiórka odbyła się w Wojkowicach. Ze względu na żałobę narodową zaplanowany charytatywny koncert żonkilowy w wojkowickim Ośrodku Kultury został odwołany. Odbyło się tylko krótkie spotkanie rozpoczynające zbiórkę podczas którego uczczono ofiary smoleńskiej tragedii. Wzięli w nim udział m.in. starosta Adam Lazar, burmistrz Wojkowic Andrzej Cembrzyński, Teodozja Kumor-Ormianin (koordynator wolontariatu hospicyjnego z Fundacji "Pro Salute"). Nad całością przedsięwzięcia w Wojkowicach czuwała nauczycielka z Zespołu Szkół w Wojkowicach (Liceum Ogólnokształcące i Technikum Architektury Krajobrazu) Lidia Musiał, która od października 2008r. z wielkim zaangażowaniem współpracuje z hospicjum "Pro Salute".

- Współpraca ze szkołą w Wojkowicach i z władzami miasta rozpoczęła się 16 października 2008r. Wtedy powstało jedno z największych w naszym regionie pól nadziei 8m/6m przed Urzędem Miasta w Wojkowicach. Wiosną wyrasta na nim około 1000 żonkili, które upiększają teren, a przede wszystkim uświadamiają mieszkańcom miast i okolic o przesłaniu jakie niesie akcja "Dla Ciebie żonkil - dla chorego nadzieja". - mówi Teodozja Kumor- Ormianin.

Uczniowie trzeciej klasy wojkowickiego ZS na zakończenie współpracy z hospicjum otrzymali podziękowania i upominki - garnuszki z napisem "Lubię pomagać" z centrum wolontariatu Fundacji "Pro Salute". Wśród nich wyróżnieni zostali absolwenci, tegoroczni maturzyści z Wojkowic: Małgorzata Bogusławska, Ewelina Szczepańczyk, Paulina Rachwalska, Klaudia Rał, Małgosia Knapik, Klaudia Wiśniewska, Dorota Rybacka. Aneta Wiercioch. Pierwszy raz w zbiórce wzięli udział uczniowie z gimnazjum w Wojkowicach: Paulina Nowak, Anna Matyja, Aleksandra Renc. Na zakończenie współpracy również wolontariusze z III LO C.K.Norwida z Będzina otrzymali specjalne podziękowania. Ich koordynatorem jest współpracująca od kilku lat z hospicjum Bożena Bachowska. Wyróżnieni będzińscy maturzyści, którzy od początku brali udział w kampanii "Hospicjum to też życie" to: Milena Nowak, Agnieszka Sroka, Wiktoria Wierzba, Sebastian Czapla.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...