ZAPRASZAMY NA STRONĘ K. MACIEJEWSKIEJ.

poniedziałek, 14 października 2013

Wspólnie dla będzińskiego hospicjum Fundacji "Pro Salute"

"Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi" Bł. Jan Paweł II
Koncert charytatywna "Trzeba marzyć", który odbył się 11 października w będzińskim TDZ im. J.Dormana w ramach ogólnopolskiej akcji "Głosy dla Hospicjów" pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników. Aktorka Anna Guzik bawiła publiczność śpiewając znane i lubiane przeboje m.in. Edith Piaf, Maryli Rodowicz i Anny Jantar. Środki uzyskane ze sprzedaży cegiełek i wrzucone do szklanej gabloty podczas koncertu to kwota 5524 zł. Fundacja "Pro Salute" przeznaczy je na zakup jednorazowego sprzętu medycznego dla ciężko chorych pacjentów z terenu Będzina i powiatu będzińskiego oraz na Fundusz Dzieci Osieroconych, których rodzice w ostatnim stadium życia byli pod opieką hospicjum. Wspaniale, że są osoby, które wspierają ten szlachetny cel. 
- Największą chorobą naszych czasów nie jest trąd czy gruźlica, lecz raczej doświadczenie tego, że się jest nie chcianym, porzuconym, zdradzonym przez wszystkich. Największym złem jest brak miłości i miłosierdzia, okrutna obojętność wobec bliźniego, który wyrzucony został na margines życia w skutek wyzysku, nędzy, choroby... - mówił nawiązując do słów bł. Matki Teresy z Kalkuty kapelan hospicjum Fundacji "Pro Salute" ks. Grzegorz Maciejewski.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...